מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום רביעי - 21.03.2018


אני ממילא מרגיש כאן בבית, אבל שמחתי לראות שגם חגית שחתה כדולפין במים ומהר מאוד הפכה לחלק מההוויה. כי ה"דרים בר" הוא מקום שהופך את מי שבא בשעריו מהר מאוד מבליין לבן בית, מלקוח לחבר. יחסי אנוש ומרקם חברתי הם כאן שם המשחק.

ה"דרים בר" הוא מקום שמצליח לשלב ניגודים לכאורה וליצור מהם שלם אחד: מקום פופולארי ומלא אנשים, שגם כשהוא עמוס מצליח לא להיות צפוף; החלל קטן מספיק כדי ליצור אינטימיות, אך מעורר תחושה של מרחב; המוזיקה ברקע בפירוש לא מכוונת אל המכנה המשותף הנמוך ביותר, ובכל זאת מתקבלת באהדה גדולה אצל כל הנוכחים (בעיקר רוק, שנות ה-80', אלטרנטיבי וישראלי); ניחוחות הפיק-אפ ואוויר ההרפתקה נישאים באוויר, אך המקום משדר איכות ולא זילות (ועם זאת, המחירים סבירים בהחלט).

התפריט מציע מגוון גדול של בירות מחבית ומבקבוק, צ'ייסרים תואמים, וודקה, ג'ין, רום, טקילה, אפריטיפים, דג'סטיפים, קוניאק, ברנדי, ליקרים, יין... אך הדגש העיקרי ניתן כאן על וויסקי איכותי: וויסקי מאלט ממגוון סוגים מעניינים, שאת חלקם היכרתי כאן ולא ראיתי במקומות אחרים, וכן וויסקי אירי, קנדי, סקוטי ואמריקאי.

לכו על זה, לכו ל"דרים בר". המלצה שלי.

Dream Bar
תל אביב, אלנבי 31
טלפון 03-6296683
מאת: תומר שי
זכרונות מהדרים בר
לילות קסומים העברנו ב"דרים בר". הרגשנו בבית, ידענו שנפגוש חברים, שהמוזיקה טובה והאלכוהול זורם. ה"דרים בר" התאים לנו אז כמו גיטרה חשמלית לאצבעות של ג'ימי הנדריקס. וגם היום, כתמיד, המקום משדר חמימות, משפחה, אווירה וחלל שטעון בהרבה דברים טובים
שנים היה ה"דרים בר" תחנה קבועה ובכירה במפת הבליינות הפרטית שלי. אלה היו ימים יפים, שהתמשכו לתוך לילות יפים, לילות של מוזיקה ואלכוהול בלב הסצינה של אלנבי. בסוף יום עבודה (כלומר, בדרך כלל סביב 1 בלילה אחרי משמרת מייגעת), התאספו החברים תאבי ההרפתקה וכך נפל הפור: הולכים ל"דרים בר". שוב? כן, בטח שוב: כי הרגשנו שם בבית, כי ידענו ששם נפגוש חברים. כי ידענו שאי אפשר ליפול, שהמוזיקה טובה והאלכוהול זורם. עבורנו, האוויר של ה"דרים בר" היה מלא קסם; הקסם נישא בחלל וריחף על הבר, שולח חיצי קופידון בעיני הנוכחים שמצטלבות במבטים. יפים, יפות, שתייה, הרפתקאות...

היו ימים יפים, והם באו לנו טוב ובדיוק בזמן ובגיל המתאימים. ה"דרים בר" התאים לנו אז כמו גיטרה חשמלית לאצבעות של ג'ימי הנדריקס. אחר כך החבר'ה התפרקו, הזוגיות משכה לכיוונים אחרים, המגורים התרחקו מלב העיר... הפאזה התחלפה, אבל ה"דרים בר" לא נשכח. הקפדתי לבקר בו בתדירות סבירה וכך גם היום, לא רק לצורך ביצוע כתבה זו או אחרת.

אין מה להאריך בתיאורים, כי את ה"דרים בר" צריך להכיר (מי שמשום מה עוד לא הספיק...) ותיאורים מילוליים לא תמיד נאמנים למראה עיניים ותחושה. את החוויות שלי הזכרתי, כי זה בעצם אומר הכול: מקום שמצליח לחרות בליבך תקופה בחיים, הוא מקום בילוי ראוי לשמו: המוזיקה, האלכוהול, העיצוב והאווירה הם עניינים חשובים, אבל מדובר בעצם במעטפת, באמצעים שיוצרים את הבילוי המזוקק.

בביקורי האחרון ב"דרים בר" הגעתי עם חגית. לבילוי ולשתייה אין טובה ממנה. מהר מאוד זרמו אל מקומנו על הבר הבירות והצ'יייסרים. בשש שנות קיומו, שמר המקום על צביונו ושימר את האלמנטים הטובים שהיו בו תמיד, אלא שמאז ימי הפיק-אפ העליזים המקום הפך למשפחה של ממש: כמעט כולם מכירים כאן את כולם, וגם הבעלים אבי והצוות שלו מכירים את הלקוחות בשמם הפרטי.

הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על