מסעדות | אוכל | קופונים | הנחות | ROL - Restaurant On-Line

פורטל רול - מדריך מסעדות ומגזין אוכל. מכיל מידע אודות אלפי מסעדות, בתי קפה ופאבים. בנוסף מצרף קופוני הנחה, מתכונים, קייטרינג וסדנאות בישול.

יום שלישי - 20.03.2018


ואכן, לא תמצאו בצ'ירס מאכלים ולו כזית, כי אין מטבח. מי שרעב, מוזמן לקנות שווארמה מהשווארמיה ליד, ולחזור לכאן עם שללו. פוזה לא תמצאו פה, וגם לא קוקטיילים מורכבים. לעומת זאת, תמצאו כאן מעל 40 סוגים של ויסקי, בירה מהחבית וצ'ייסרים של ייגר. גם המוזיקה לא מחרישת אוזניים ומאפשרת לקיים שיחות, אינטימיות יותר ופחות.

ליאון, הבעלים, הכניס בנו קצת היסטוריה, וסיפר שהבר קיים כבר חמש שנים, והשם שלו הומצא על ידי אחד הברמנים, שעובד שם עד היום. בכלל, נראה שקשה מאד לעזוב את המקום, והברמנים שם סוגרים פז"ם של שנתיים ומעלה. ליאון עצמו הוא לקוח שהתאהב במקום וקנה אותו, ומספר על לקוחות קבועים שבאים מאי שם, ומבלים פה חלק ניכר מהחודש. נראה שהמקום הוא כמו מלכודת דבש, או אולי קומונת אלכוהול(?) ובכל מקרה, קל מאד להתמכר לאוירה המשפחתית והפשוטה, לשמחת הברמנים ולחברותיות של האנשים. בסופי שבוע החגיגות נמשכות עד לשעות הבוקר המאוחרות, ואפילו נרשמות שמחות משותפות מחוץ למקום, כמו למשל לחתונה של אחד הלקוחות, בה נכחו רבים מבאי הבר.

אני ודודי (סליחה, ד'), בהחלט נדבקנו בשמחה. האלכוהול (היתה 'happy hour' ולכן קיבלנו משקאות כפולים), זרם בדם, המוזיקה התמזגה בקולות עליזים, ואפילו הספקנו להתעדכן על דה, ובעיקר על הא, באווירה נעימה וצוהלת. כך סיכמנו עוד שבוע מפרך עם חיוך על השפתיים, ולמרות שעדיין לא יודעים את שמנו שם, זה רק עניין של זמן...
מאת: לירון הלברייך
צ'ירס: חופשי על הבר
ממש כמו בסדרה שעל שמה הוא נקרא, ה"צ'ירס" באלנבי הוא בר משפחתי ואינטימי, שכולם מכירים בו את כולם. על הקירות תמונות של גדולי הרוק, ברקע נשמעת מוזיקה ישראלית ואייטיז, והאלכוהול זורם כמים. ראו הוזהרתם: המקום ממכר... לחיים!
מסעדה: צ'ירס
"צ'ירס" הוא בר שכונתי קטן ומקסים, ממש בלב האורבניות המנוכרת למדיי שמציע לנו רחוב אלנבי התל אביבי, בואכה בן יהודה. נחבא אל הכלים, הוא שוכן בצמוד למה שפעם היה "אלנבי 58" המיתולוגי, כשנראה שהאח הקטן והשמח הוא אנטיתזה מוחלטת לאחיו הגדול והדקדנטי.

הגענו, אני ודודי (שהתעקש לקרוא לעצמו ד', ולדבר על עצמו בגוף שלישי, לצורך הכתבה) אחרי יום עבודה ארוך ומפרך, כדי להשיב את נפשנו במנת אלכוהול מרגישה ומזככת. מיד כשנכנסנו הרגשנו שהמקום נאמן לדברי השיר (והסדרה) שעל שמם נקרא.

הבר, מחופה עץ מכל צדדיו, נראה מזמין וחברותי. חלל אחד, שכולל בר מלבני קלאסי, מאפשר לכולם לראות את כולם בקשר עין אינטראקטיבי. הקירות מכוסים בתמונות מתמונות שונות של להקות וכרזות פרסומת לאלכוהול, התקרה גבוהה ובעלת ויטראז'ים, והכל מבצבץ בערבוביה צוהלת מכל פינה. כן המקום מואר למדיי, באופן ממש לא אופייני לסצינת הברים התל אביבית. מקומות ישיבה תמצאו רק ליד הבר והקהל, שמקיף את שנות העשרים משתי קצותיהן, הוא קהל קבוע ונאמן. ביום ראשון מתמלא המקום בצלילי אייטיז, בימי שני הפאב מציע ליין של מוזיקה ישראלית, ואילו יום שלישי הוא ערב של טריפל B - כל הבירות מהחבית, וויסקי בלנטיין במחיר מיוחד ובמבה "חופשית על הבר".

כשהגענו, בסביבות השעה 22:00, הבר לא היה מלא, אבל ניכרה תכונה באויר - כמה חברה ניפחו בלונים צבעוניים ותלו אותם מעל הבר. אחרי שהזמנו לנו מנת אלכוהול (חצי ווינשטפן לי ובושמילס לו), שאלנו את הברמן החייכן "מה נהיה"? מסתבר שאחת המבקרות הקבועות בבר חוגגת יום הולדת. בין לגימה ללגימה, הנהנו לצלילי מוזיקת סבנטיז ואייטיז חביבה מעדות הרוק והפופ, ובמקביל סקרנו את הבר, שהתמלא במהירות מעוררת כבוד באנשים שמחים וצוהלים. תוך דקות ספורות התחוללה שם מסיבת יומולדת עליזה, ותוך פחות משעה כבר היינו חלק מחגיגה משפחתית. או אז הבנו שה"צ'ירס" הוא מקום שכזה, שבו כולם מכירים אותך, שבו לא צריך אפריטיף, חטיף או קוקטייל מסובך כדי להיות שמח. יש אלכוהול טוב ואנשים טובים, וזה המון. זה המקום לבוא אליו עם החבר'ה.

הדפס כתבה שלח לחבר
7138 מסעדות במאגר
”  “ על